Moje cesta k rolfterapii

Během mého studia jógy jsem se náhodou setkala s technikou Strukturální integrace (Rolfterapií neboli Rolfingem). Tato systematická manuální terapie fascií, která v těle působí hluboké změny nejen na tělesné, ale i psychické úrovni si brzy získala celou mojí pozornost. Bylo to zvláště poté, co jsem si na vlastní kůži jako klientka prošla všech deset ošetření rolfingem a úžasný pocit rolfingového doteku, tak odlišný od masáží a jiných měkkých technik.

Jako fyzioterapeutka jsem byla překvapená metodou, která mi dokázala pomoci vyřešit moje dlouholeté bolesti a problémy po zlomenině klíční kosti a ruky, které mě trápily při sportu i v práci. Celé tělo se mi uvolnilo a já jsem po více jak patnácti letech přestala pociťovat napětí a bolesti. Žádná z jiných technik mi s vyrovnáním těla takto nepomohla. Sérii ošetření jsem absolvovala v Praze, kam jsem společně s mým tátou na rolfterapii dojížděla. Táta měl velké problémy s páteří, diagnostikovanou Meniérovu chorobu jako poruchu vestibulárního aparátu. Trápil mě pohled na jeho časté nevolnosti, kdy nebyl schopen vůbec fungovat a lékaři mu kromě silných léků nedokázali pomoci. Přes jeho počáteční skepsi jsem ho přesvědčila, abychom do Prahy jezdili společně a ošetření absolvoval také. Po absolvování všech deseti sezení mám znovu zdravého fyzicky aktivního tátu, plného elánu do práce a do života bez léků.

Tyto zkušenosti mě přesvědčily natolik, že jsem se rozhodla rolfterapii studovat a nadřadit ji většině technik, se kterými jsem dosud pracovala. Velice ráda ji zařadím i mezi ostatní techniky, díky kterým mohu pomoci lidem opět nalézt svojí fyzickou i duševní rovnováhu a dát jim tak možnost se ve svém těle cítit zase dobře.

 

Moje cesta k rolfterapii