Lektoři

Andrea Opatrná

Jóga mi dává lehkost bytí. Naučila mne nechat věci plynout a mít srdcei mysl otevřené. Je mi rádcem a partnerem, kritikem i souputníkem na každodenní cestě životem. Jóga je mým životním stylem a jsem za tuto volbu šťastná. Praxi jógy ve skupině či o samotě vnímám s velkým vděkem. Je krásné věnovat svou energii tam, kde se obratem navrací. 

 Vzdělání

Instruktor aerobiku a fitness (FISAF)
Body and Mind (FISAF)
Powerjoga Basic (FISAF)
Jóga pro těhotné systémem A. Smékalové (FISAF)
Vinyasa jóga (Powerjóga Akademie)
Prana Flow (Powerjóga Akademie)

YIN YOGA TEACHER TRAINING 

s Angelou Jervis Read, 2019

YIN YOGA pro učitele jógy

Karma Yoga, 2018

Andrea je také feng shui poradcem, její práci a myšlenky můžete sledovat na www.zijemepianko.cz


Petra Štíchová

Jóga je pro mě nádhernou cestou, po které se dá jít celý život a která nekončí. Naučila mě lépe vnímat tělo, dech a energii života a stala se nenahraditelnou součástí mého života. Moje lekce jsou zaměřené více na tělo, s prvky terapeutické jógy a rolfterapie. Jako fyzioterapeutka využívám její možnosti kompenzace jiných sportovních aktivit a sedavého způsobu života. Učím hormonální jógu, která pomáhá ženám projít různé fáze života ženy v hormonální rovnováze...více na www.hormonjoga.cz 

Vzdělání:

Hormonální jógová terapie u Dinah Rodrigues, Berlín 2014
Kurz učitele jógy, Yogacentrum Praha 2014

Lenka Boušková

Pilates je roky součástí mého života. Pomáhá mi cítit se dobře. Jsem vděčná za to, že dělám co mě baví a naplňuje. Ať už cvičím a pracuji sama na sobě nebo učím ostatní lidi. Ráda předávám svoje zkušenosti a inspiruji ke zdravému pohybu. Zrovna tak ale při hodinách učí moji klienti mě. Výměna je oboustranná, děkuji za to.

Vzdělání:

Pilates Academy v Praze, level I + II (Mgr. Renata Sabongui)
Pilates Academy v Praze, školení pro usnadnění početí, pro těhotné, po porodu, pro děti a pro muže (Mgr. Renata Sabongui)
Inspiration Day Pilates®, Face Czech s.r.o. (Mgr. Daniel Müller)
Kurz anatomie, myPilates Academy (Mgr. Hana Vašíčková)
Modifikace v Pilates s malými pomůckami (Mgr. Hana Císařová - Hofrichtrová)
Seminář Jóga pro zdraví (Lukáš Kolek)
Seminář Yoga rehabilitace (Aneta Králová)
Seminář Technika yogových pozic (Aneta Králová)
Functional Anatomy Related to Movement (Daniella Mallach)

Míša Wanková

Iyengarova jóga mi dává detailní návod na práci s tělem a tak vytváří pevný jógový základ. Umožňuje proniknout tak hluboko, jak chceme nebo můžeme - jdeme cestou respektu k tělu, které je moudré a pouští nás jen tam, kam jsme dozráli, kde je to bezpečné a blahodárné. Postupem času se nezadržitelně noříme k sobě, dovnitř. Objevíme prostor, který nám bude poskytovat klid, radost a smysl. Těšte se na sebe, je nač.Vzdělání - Standardní kvalifikace učitele jógy Unie jógy -

Vlaďka Mášková

Nemohu říct jakým způsobem jsem k józe přišla, protože jsem přesvědčena, že jóga přišla ke mně.
V mém životě došlo k několika závažným věcem a jednou z nich bylo vážné onemocnění. Vyléčila jsem se a byla tady jóga ! Zpočátku pro mne byla především kompenzací a únikem, ale nyní po letech praktikování je to potřeba. Jóga mne naučila věci přijímat tak jak se dějí, nehodnotit své okolí a pomohla mi k vnitřnímu zklidnění. Cítím úctu k její filozofii, disciplíně, logice a k jejím etickým principům, podle kterých se snažím žít a jednat.
Jógu už nelze opustit a věřím, že jsem a budu i pro ostatní průvodcem na jejich jógové cestě.

Vzdělání :
Instruktor aerobních forem - ASPV
Instruktor I. stupně Jóga Basic - FISAF
Instruktor II. stupně Hatha jóga - FISAF
Absolvent specializace Hatha jóga - FISAF
Absolvent specializace Hatha jóga jako léčebný prostředek - FISAF

Pavla Váňová

Pilates je pro mě příležitost pomáhat sobě i druhým lidem najít cestu k sobě prostřednictvím svého těla. Je to jedna z mnoha úžasných možností, jak se naučit vnímat své fyzické tělo a propojit ho se svou myslí v jeden harmonický celek. Mně osobně Pilates pomohlo rozhýbat svůj život tím správným směrem. 


Jitka Staňková

Cvičení jógy pro mě znamená pokračování dlouholeté práce s energií Reiki, učením Dikša a meditacemi. Úžasné bylo zjištění, že se tyto cesty prolínají a nakonec spojují v jednu jedinou, kterou můžeme vnímat jako směřování k univerzálnímu bytí, životní harmonii a zdraví. Na svých hodinách se zaměřuji v první řadě na protažení celého těla ve smyslu klasické hathajógy, tedy nepoužívají se žádné pomůcky. V závěrečné relaxaci zařazuji i techniky pro zklidnění mysli. Těším se, že se spolu vydáme po této jedinečné cestě!

Vzdělání

Kurz Reiki - 1., 2. a 3. stupeň

Kurz jógy manželů Knaislových (Česká unie jógy) - certifikát instruktora II. třídy

Kurz jógové terapie manželů Knaislových

... a dlouholetá osobní praxe

Štěpánka Moravcová

S jógou jsem se setkala v době, kdy jsem se cítila velice vyčerpaná rodičovskými povinnostmi... A zafungovala skvěle! Pomáhá mi cítit se dobře a radostně. Kromě jiného mě naučila dýchat v momentech, kdy jsem dřív tajila dech... Jsem přesvědčená, že i děti se mohou díky józe cítit dobře a spokojeně jak v kolektivu, tak sami se sebou. Pomocí fantazie, příběhů, písniček, dovádění a her je chci učit pracovat s dechem, posílit a uvolnit svá tělíčka, koncentrovat pozornost i relaxovat. A hlavně - mám obrovskou chuť si hrát!

Vzdělání

Metodika cvičení dětské jógy - Česká asociace dětské jógy

Instruktor jógy - Česká asociace dětské jógy


Zuzka Hálová

Mé okouzlení jógou a vším kolem ní, trvá už několik let, lekce neberu jako hodinou záležitost, ale jako každodenní součást, ovlivňující chování mé i jiných. Je mi potěšením předávat kouzlo jógy dál, je to můj splněný sen. Jóga nemá hranic, nesoutěží, nesrovnává, nehodnotí. Přijďte, těším se na Vás.


Vzdělání:

PYAK - Instruktor Powerjógy - 2012

FISAF - Specializace jóga pro těhotné systémem A. Smékalové - 2013

AYSP - Teacher Training Course with Manju P. Jois - 2014

CADJ - Metodika cvičení dětské jógy s Hankou Luhanovou - 2016


Petr Sládek

Józe se věnuji již mnoho let, posledních deset let ji předcvičuji jako lektor.
Jóga mi pomáhá odpočinout si od starostí všedních dní a zklidňuje mysl
v dnešním uspěchaném světě.
Líbí se mi na ní plynulost pohybů a jak je díky ní tělo aktivní a pružné.
Rád svým cvičením předávám radost z jógy i ostatním lidem.
Na mých hodinách se uvolníte, protáhnete i posílíte střed svého těla.
Zažijete, jaké to je, když Vaším tělem proudí energie! 

Zuzka Kožíšková

Poprvé jsem se s jógou setkala po narození mé dcery. Dala mému tělu sílu, pružnost a novou energii. Dál už jsem se jen nechala unášet touto energií a zároveň jsem jí i začala předávat dál. Je to láska, radost, sebepoznání. Stejně jako děti. Spojení jógy a hry s dětmi bude zábavou, milými setkáními a navazováním nových přátelství.

Vzdělání:

3 děti :-)

ZČU TV-PS, SŠ

praxe v MŠ 11 let

SPŠ Beroun - předškolní a mimoškolní pedagogika

Power joga Basic (Fisaf) 2009

Power joga Advanced (Fisaf) 2010 

Andrea Brabcová

Od svého prvního setkání s jógou jsem věděla, že jsem našla parťáka na celý život. Znamená pro mě mnohem víc, než jen fyzické cvičení. Její pozitivní vliv vnímám nejen na svém těle, ale hlavně ve své mysli, vztazích a životním přístupu. Naučila jsem se rozlišovat důležité od nedůležitého. Naučila jsem se respektovat sama sebe, což se přeneslo na respekt vůči okolí. Jsem klidnější a vyrovnanější. Perfektní spojení fyzické a duchovní stránky jógy jsem sama pro sebe našla v praktikování aštangy. Aštanga pro mě znamená sílu a přitom ladnost, vytrvalost a přitom respekt, klid, jistotu a soustředěnost.

Vzdělání: Kurz učitele jógy, lektor Pavel Hub, specializace Ashtanga vinyasa jóga
Více o Andree: www.a-yoga.czJana Rosenbergerová

Jmenuji se Jana Rosenbergerová. Pohybu se aktivně věnuji od svých 19 let. Tehdy jsem náhodou našla inzerát v novinách na kurzy orientálního tance a byla jsem lapena. Asi po 3 letech jsem jej začala sama vyučovat, přičemž jsem i aktivně vystupovala se skupinou Ignigena. Poté jsem se opět vlastně náhodou dostala k DVD Pilates a byla jsem lapena podruhé. O cvičení jsem se začala zajímat natolik, že jsem jej sama chtěla předávat dále. Mé první školení jsem absolvovala u PhDr. Evy Blahušové, CSc - Diplom Pilates 1 - rok 2009 a dále Mgr.Renaty Sabongui - r. 2009. Zde jsem se blíže seznámila s Lenkou Moravcovou a tím jsem vlastně našla svou průvodkyni na mé další cestě s Pilates. V roce 2015 jsem se rozhodla prohloubit si své znalosti a naučit se základům STOTT Pilates a cvičení na stroji Reformer. Mimo Pilates běhám, nadále tančím a tanec se snažím dále předávat dětem.

Těším se na setkání s vámi.

Irča Kajerová

Jóga je v mém životě už přes deset let a od samého začátku mě neuvěřitelně přitahovala. Tato jógová chemie postupně sílila, až mi najednou nestačila lekce dvakrát týdně. Chtěla jsem vědět víc o filozofii jógy a co vlastně znamená to "nechte plynout myšlenky, staňte se pozorovatelem". S prvním instruktorským kurzem tak začala úžasná "sebepoznávací cesta" která trvá dodnes. Každý den se o sobě učím něco nového a to především díky vám, milí jogíni. Interakce s vámi na hodinách mě vždy nabije tak pozitivní energií a motivací. Mé hodiny vycházejí z hatha jógy, která je mému srdci nejbližší. Její klidná síla mi pomáhá žít v harmonii, nebláznit, když něco nejde, počkat si, neutíkat, nechat život, aby jednoduše plynul sám.

Moc se na vás těším, Irča.

Vzdělání:

  • 2016-2017: 200 hod instruktorský kurz Klasická jóga, Český Svaz jógy

  • 2017: 200 hod instruktorský kurz Yoga alliance, Rishikul Yogshala Nepál - Hatha, Ashtanga Vinyasa yoga

  • 2018: 50 hod instruktorský kurz Yin Yoga s Deepem Kumarem

  • Semináře: Jóga proti stresu, Pánevní dno, Jin jóga, Zdravotní cvičení, Práce se skoliózou

Lucie Talová

Jmenuji se Lucie a jóga mě provází životem už slušnou řádku let. Přišla ke mně jako odpověď na silnou vnitřní nespokojenost a pocit nesmyslnosti mého života a mou hlubokou touhu pochopit a naplnit vlastní bytí.

Moudrost a ucelenost jógového systému mě vede k porozumění sebe sama. Vede mě k hlubšímu vnímání, k rozpoznávání a odstraňování toho, co mi zakrývá výhled na podstatu života. Vede mě k lehkosti, spokojenosti i pokoře.

Opírám se o studium jógové filosofie, o neustálou introspekci a sebeanalýzu a vědomou práci s tělem.

Na lekci se můžete potkat s "běžnou" rozcvičkou či rozhýbáváním, s průpravnými cviky, s detailními instrukcemi, jak zapojovat tělo do pohybu a jógových pozic, s jejich nácvikem i plynulým prováděním jógových sestav, s relaxací a občas meditací. Zásadní důraz kladu na vědomé dýchání a nácvik plného jógového dechu, jehož nadstavbou jsou pak dechová cvičení a pránájáma. Mým záměrem je nasměrovat Vás k objevení pohodlí v těle, k vytvoření prostoru v něm pro zdravý tok životní síly a k nastolení klidu v mysli pro vědomý život.

Mimo skupinové lekce nabízím i individuální jógovou praxi a terapii dle domluvy.

Vzdělání: cvičitelské školení České unie jógy: stupeň III. (2014), stupeň II. (2017) kurz: Principy zdravého pohybu a jógové terapie (2018) studium indické filosofie a praxe vnitřní sádhany v programu neziskové organizace Siddhaika.org (průběžně od roku 1999

Marie Violeta Fialová

Thanks to my first love - dance, I found my second first love - Yoga. 11 years ago I started to walk the path of Yoga. With time I began to see the great benefits of Yoga in my daily life on all levels: physical, emotional and spiritual. No matter what is happening, Yoga is always there ready to welcome me as a warm home, place to rely on, relief and renewal. Since becoming a teacher, I am passionate about guiding people through Yoga with love, compassion and joy. Hatha Flow is a dynamic form of practice that integrates breath and movement. This practice begins with a gentle warm up, moves through more energetic asana variations and finishes with few restorative postures. You will leave the class stretched, strengthened and your soul refreshed. You are warmly welcome to join me for this safe and mindful Yoga practice ;)

Training:

I completed my 200 hours Satyananda Yoga teacher training at the Ananda Yoga Center in Nepal.

I am a devoted student, and am grateful to continue learning from all of the teachers I meet around the world.

My curiosity for the human mind and nature has also led me to study Psychology and become a Psychotherapist.