Workshopy a akce

21/9/, 14 -18 DENISA SENGEROVÁ

WORKSHOP: 

ÚVOD DO ASHTANGY II. 

cena 700,- , přihlášky: andrea.brabcova@gmail.com

Workshop Úvod do Ashtangy II. je vhodný pro začínající a mírně pokročilé studenty. Workshop navazuje na Úvod do Ashtangy I., podmínkou účasti však není absolvování předchozího workshopu, pouze je výhodou. Podrobně si vysvětlíme pozice první série ashtangy, konkrétně pozice v sedě (pozice ve stoje jsme probrali v prvním workshopu) až po Navasana a závěrečné pozice Urdhva Dhanurasana (most), Sarvangasana (série svíček) a Sirshasana (stojka na hlavě). Ukážeme si modifikace a postupné kroky, aby praktikující měli možnost najít způsob a návod jak se do pozic bezpečně dostat a mohli na pozicích pracovat za pomoci učitele nebo samostatně doma.

Přiblížíme si techniky metody ashtangy, ujjayi dýchání, držení bandh (energetické zámky v těle), drishti (místo pohledu v každé pozici) a vinyasy (přechody mezi pozicemi). V teoretické části se zaměříme na jógovou filosofii, koncepty Jógových Suter, yami a niyami, 8 částí jógy a praktické poznatky z praxe.

28/9, 10 - 13 BARBORA HU
WORKSHOP: 1.ČAKRA MÚLÁDHÁRA: KOŘENY JAKO VÝCHODISKO

CENA 690,- přihlášky: yogafriends@seznam.cz


- Tělo jako vehikl duše na cestě vývoje.

- Tělo jako rám prožívání.

 -Tělesná inteligence jako součást moudrosti.

 - Múládhára jako cesta až na morek duše.

První čakra múládhára je klíčovým východiskem, díky kterému sami sebe prožíváme jako tělo. Je symbolicky spojená se zemským archetypem, kohezí, pevností, stabilitou a oporou. Fyzickým polem jejího dosahu (kšétramem), jsou zejména chodidla, nohy, pánev a kostrč a záda, kosti, zuby, nehty. Psychickým polem jejího působiště je osobní i kolektivní rovina nevědomí, primární pud sebezáchovy, potřeba bezpečí a inklinace k jistotám. Energetickým okruhem pak apána, jako dynamika puštění a uvolnění. Múládhára v sobě nese mnoho podmíněností a potenciálů. Ty se týkají vztahu k vlastnímu tělu, jeho potřebám a komunikaci. Zraněná múládhára inklinuje k psychické (ne)stabilitě, urputnosti a rigiditě, lpění na jistém a známém, může vést k materiální posesivitě, popření nebo naopak úzkostnému vztahu k vlastnímu tělu a zdraví. Má také specifický vztah k depresi, jako potlačení životní síly a smyslu, k disociaci jako snahy vyhnout se bolesti. Múládhára je spojená s prenatální zkušeností a porodem, stejně jako s fyzickou smrtí. Múládhára je základní energetickou oporou pro praxi jógy i životní sádhanu. Chystaný workshop představí v prvním, teoretickém bloku múládháru z hlediska jejích klíčových témat, ovlivňujících tělo i mentální prožívání. Praktická část zahrne čakra jógovou praxi ásan, káran a meditace s cílem kultivace pozornosti v kšétramu první čakry a tělesného rámce prožívání. Součástí workshopu bude sharing group - krátký kolektivní satsang v úvodu a na konci praxe.Účastníci po workshopu obdrží textový handout ve formě PDF.

Workshop je vhodný pro všechny roviny zkušenosti s jógou.

Není vhodný pro těhotné, kontraindikací je epilepsie, kardiovaskulární potíže, glaukom, akutní zánětlivá onemocnění a závažnější problémy pohybového aparátu, rekonvalscence. Není vhodný pro osoby trpící schizofrenií či hraniční poruchou.

Při pochybnostech o vhodnosti účasti, prosím konzultujte předem s lektorkou via: bb@barborahu-yoga.cz


Víkendové kurzy hormonální jógové terapie 

Víkendové kurzy hormonální jógové terapie

13. - 14.9. , 11. - 12.10., 1.-2.11., 22. - 23.11. (pá 17-21, so 9- 18)

Hormonální jógová terapie je přírodní řešení problémů hormonální nerovnováhy, její zakladatelkou je Dinah Rodrigues z Brazílie. Jedná se o ucelenou sestavu cviků, které jsou určené přímo pro ženy k vyladění hormonálního systému kdykoli během reprodukčního období a po menopauze. Je zaměřená na postupné zmírnění a odstranění potíží, způsobených nízkou hladinou hormonů. Je to jediná jógová terapie, která je podložena vědeckou studií. Doporučuje se cvičit preventivně po 35. roce, kdy fyziologicky začínají klesat hladiny hormonů v těle. 

přihlášky a více info přímo u Petry www.hormonjoga.cz

Mohendžodáro s Olivií Pospíšilovou

www.rozkvetanizeny.cz

Je obohacující být v podporující láskyplné skupině žen, tančit, meditovat, cvičit Mohendžodáro, sdílet a slyšet hovořit ostatní ženy, které si do nedávna myslely, že jsou na všechno samy.

V cyklu volně navazujících prožitkových seminářů se naučíme čtyři ásany ze sestavy Mohendžodáro (zakladatelka MUDr. Monika Sičová), které v posledním setkání uzavřeme do tzv. Mateřského okruhu. Čeká nás práce s tělem i dechem, spontánní tanec, uvolnění těla i mysli, aktivní Osho meditace, čištění a harmonizace čaker, práce s energii v pánvi, harmonizace ženského těla i duše, posílení sebe v kruhu žen, občerstvení a vyživení se v ženské energii.

Kdy: neděle 20.10.  9,00 - 17,30 1. ásana Příběh ženství

neděle 17.11.2019 9,00 - 17,30 2. ásana Vnitřní zrak

neděle 15.12.2019 9,00 - 17,30 3. ásana Pohled do Vesmíru

neděle 19.1. 2020 9,00 - 17,30 4. ásana Šťavnatá jóni


Večerní konstelace

Vydejme se na cestu poznání, společně najdeme zdroj síly, setkáme se se svou duší, bezpečně nahlédneme do svého nitra a uvědomíme si spojitosti, které jsou pro nás důležité. 

Liché čtvrtky říjen - prosinec : 18 - 22h, vstup 590,- 

registrace na tel: 774 301 212, nebo na lucieladmanova@icloud.com

Lektor: Lucie Ladmanová

www.kineziologie-konstelace.cz