O lekcích jógy

Dynamické styly


 - Vinyasa flow yoga

Zaměřuje se na cvičení pozic jógy v plynutí s dechem. V průběhu celé lekce je praktikována dechová technika /pranájáma/ . Tak zvaná vinyasa - spojení jedné fáze dechu a jedné pozice, je základní charakteristikou Vinyasa flow yogy. Cvičení je vhodné pro středně pokročilé cvičence v józe, kteří mají chuť se vydat na cestu poznání svého těla a mysli. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, očišťuje organismus a celé tělo a zbavuje únavy, napětí a stresu.

- Power jóga

Dynamické lekce jógy, které jsou založené na pravidelném opakování základních yogových pozic (asán) a jsou dynamicky řazeny za sebou. Je zaměřena na: zlepšení kvality dechu, vyrovnávání svalové nerovnováhy, tvarování problémových partií, zlepšení svalového napětí, flexibility, uvolnění a relaxaci.. Přijďte se nadechnout a okusit dynamický trénink pro mysl i tělo.

- Ashtanga vinyasa yoga

Ashtanga vinyasa jóga bývá označována za jógu dechu. Dech má v této dynamické praxi zásadní úlohu, plynule Vás provází z pozice do pozice, vymezuje Vaše hranice a odvádí pozornost zvnějšku dovnitř. Typické pro ashtangu je pevné pořadí ásan v jednotlivých sériích. Výdrž v ásaně je zpravidla 5 dechů - dost času na to, aby si člověk pozici dostatečně uvědomil a procítil její účinky.Cvičení stále stejné sestavy může někomu připadat nudné, ale právě tento systém přináší velmi rychlý pokrok a výsledky, a to nejen na úrovni fyzického těla. Nemusíte přemýšlet o pořadí a provedení pozic, prostě se naladíte na svůj dech a momentální stav a možnosti svého těla a užijete si meditaci v pohybu, kterou ashtanga nesporně je.

Jemná praxe


 Jóga terapeutická/Hatha jóga/Ranní jóga

Jemná jóga díky které objevíme svůj dech, něžně zapracujeme s naší ohebností a pohyblivostí kloubů, zapojíme svaly a naučíme se koncentrovat. Necháme se unášet dynamickým sledem asán v klidnějším tempu než -li power yoga či vinyasa flow. Rozproudíme energii v těle, tak jak nám dovolí naše množnosti a fyzické podmínky. Cvičit budeme zejména pro terapeutický účinek pozic. Vítáni jsou úplní začátečníci i Ti co již zahájili svou jógovou praxi.

- Jóga s pomůckami

TĚLO, MYSL, DUŠE dostat všechny tyto tři složky do harmonie, právě o to se snaží cesta jógy. Dosáhnout tělesného zdraví, klidu mysli a duchovního naplnění může člověk mnoha cestami. Iyengarova metoda - jóga s pomůckami představuje odstupňovaný systematický přístup k józe, který klade velký důraz na přesnost pohybu a tím na získání maximálního účinku cvičení. Jóga je určena začátečníkům i těm, kteří chtějí prohloubit svou praxi.

Specializované kurzy


Gravid jóga/ Cvičení na míči v těh.

Těhotenská jóga nebo-li Gravid jóga je určena všem nastávajícím maminkám. Po ukončeném 13. týdnu těhotenství vás zveme na jemnou praxi jógy s ohledem na stupeň vaší gravidity a fyzické kondice. V rámci kurzu si představíme cvičební sestavu, kterou po skončení kurzu budete moci nadále cvičit sami doma. Cvičení vám přinese úlevu od bolesti zad, odlehčí vám od pocitu těžkých nohou a otoků v těle, naučí vás správně dýchat. V kurzu zabrousíme rovněž k dechovým cvičením, které uplatníte u porodu a k úlevovým pozicím, které se vám budou hodit nejen v den D, ale rovněž v šestinedělí.

Cvičení na gymnastických míčích se využívá především k protahování jednotlivých částí těla, jako je krk, záda, stehna či hýždě a jejich lehké posilování. Při pohupování na míči mají navíc na plod velmi pozitivní vliv právě houpavé pohyby, které v miminku údajně vyvolávají pocit spokojenosti. Velká výhoda cvičení na gymnastickém míči během těhotenství tkví především v neustálém udržování hladiny fyzičky na standardní úrovni. Spousta nastávajících maminek totiž výrazně omezí s příchodem těhotenství své aktivity a mají posléze problémy fyzicky zvládnout porod i následnou péči o miminko. Cvičení na míči je tak skvělou alternativou, pokud byla žena před těhotenstvím zvyklá intenzivně cvičit a chce si udržet svou fyzickou kondici. zdroj: gymnasticky-mic.cz

Začátky kurzů: 11.9. -18.12. (15 lekcí), 8.1. - 16.4. (15 lekcí), 23.4 - 25.6.(10 lekcí)

Máma a mimi jóga

Jóga určena všem novopečeným maminkám, které si chtějí užít chvilky pro sebe i s miminkem. Těšte se na sestavu cviků pro zpěvnění

pánevního dna, odlehčení pro ramena i záda a postupné získávání původní kondice. Miminko je celou dobu s vámi a v průběhu lekce jej budeme postupně zapojovat do dění. Závěr bude patřit jemné masáži a společné relaxaci. V případě potřeby nakojení, přebalení apod. je k dispozici separátní místnost. S sebou oblečení na cvičení, deku, přebalovací podložku a běžnou výbavičku na pochůzky s miminkem.

Máma a dítě jóga

Jóga určena všem maminkám, které si chtějí odpočinout i zpestřit chvilky na mateřské "dovolené". Budeme pracovat na odstranění běžných maminkovských neduhů (např. bolavá záda, tuhá ramena, nezpevněný střed těla, povolené pánevní dno), učit se relaxovat a to vše za přítomnosti našich malých neposedů. Děti v průběhu lekce zapojíme do dění formou hry i společné relaxace. S sebou oblečení na cvičení, deku, přebalovací podložku a to, co dítě potřebuje.

Dětská jóga

Během lekce jógy pro děti se vaši nejmenší naučí objevovat své tělo, dech i mysl veselým a hravým způsobem. Jóga má na dětské tělo velmi blahodárný vliv. S pomocí obrázků, jednoduchých her a napodobování děti získají lepší koordinaci, flexibilitu a vědomí svého těla.

Lekce probíhá bez přítomnosti rodičů.

Hormonální jóga

8 týdenní kurz nebo víkendové semináře

Hormonální jógová terapie je přírodní řešení problémů hormonální nerovnováhy, její zakladatelkou je Dinah Rodrigues z Brazílie. Jedná se o ucelenou sestavu cviků, které jsou určené přímo pro ženy k vyladění hormonálního systému kdykoli během reprodukčního období a po menopauze. Je zaměřená na postupné zmírnění a odstranění potíží, způsobených nízkou hladinou hormonů. Je to jediná jógová terapie, která je podložena vědeckou studií. Doporučuje se cvičit preventivně po 35. roce, kdy fyziologicky začínají klesat hladiny hormonů v těle. Výuka probíhá formou osmi týdenního kurzu nebo v podobě víkendových seminářů. Jejich nabídku naleznete v sekci novinky. Více o hormonální józe zde: www.hormonjoga.cz